Kultywujemy polskie tradycje

Katarzyna Rohoza

 Tradycje Ludowe – tańce i piosenki w wykonaniu przedszkolaków 

Od kilku lat nasze przedszkolaki biorą udział w Śródmiejskim Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej. Dokładamy starań , aby dzieci zaprezentowały  tańce zgodnie z tradycją i dbałością o stroje. Poznawanie kultury ludowej oraz występy dają dzieciom dużo radości i satysfakcji. W tym roku nasze ,,Biedroneczki” z pomocą p.Edyty i p. Kasi oraz rodziców ,,wytańczyły” i ,,wyśpiewały ” tańcem lubelskim nagrodę główną. Nagrodę główną zdobyły  również wykonana przez dzieci praca plastyczna o tematyce ludowej.

zdjęcia tu

—————————————————————————————————————————————————

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dzieci z grupy III i IV wspólnie z nauczycielkami przygotowały piękną patriotyczną akademię z okazji Święta Niepodległości.

Widzowie : dzieci,nauczyciele, rodzice, dyrektor nie kryli łez wzruszenia.

Jesteśmy dumni, że przedszkolaki potrafią pięknie mówić i śpiewać o swojej ojczyźnie

zdjęcia tu