W zdrowym ciele zdrowy duch- propagujemy zdrowy styl życia :)

Katarzyna Rohoza

KLUB POLONIA I SUPER ZABAWA Z PIŁKĄ…

W ramach propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia,  w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z piłki nożnej zorganizowane przez pobliski Klub Sportowy Polonia. Dzieci się świetnie bawiły:).

Zdjęcia tu

—————————————————————————————————————————————————

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY!!!

pampiś

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY” mające na celu wspólne zapobieganie chorobie próchnicowej zębów u naszych przedszkolaków. Projekt trwał od 17.10.2016r. do 31.01.2017r. . Przez okres trwania projektu dzieci codziennie myły zęby, a w nagrodę zbierały w swoich albumikach naklejki z małym Pampisiem. Nauczycielki w grupach przeprowadziły również zajęcia edukacyjne dotyczące prawidłowego mycia zębów oraz zdrowego odżywiania. Na koniec koordynator projektu Katarzyna Rohoza przeprowadziła z każdą grupą zajęcia podsumowujące podczas których dzieci obejrzały film edukacyjny z Pampisiem oraz otrzymały prezenty (szczoteczkę i pastę).

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Patronat Honorowy w kraju nad Projektem „Dzieciństwo bez próchnicy” objęli Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Pierre Fauchard Academy.

 

ms                          swiss

 

Zdjęcia tutaj