Uczymy dzieci pomagać innym

Katarzyna Rohoza

Akcja ,,Schronisko” !

Kadra pedagogiczna wraz z dziećmi postanowiła pomóc zwierzętom ze Schroniska ,,Na Paluchu”. Okres zimy jest szczególnie trudnym czasem w schronisku, dlatego prosimy o wsparcie oraz cieszymy się, że chętnie przekazują Państwo potrzebne zwierzętom rzeczy. Akcja potrwa do 13 listopada.

Zachęcamy Państwa do pomagania! :)

23192580_1521005044625976_621408419_n        23226710_1521004997959314_1521177431_n.
Drodzy Rodzice, zakończyliśmy zbieranie darów dla zwierzaków ze 
Schroniska “Na Paluchu”. Pokazaliście Państwo, że los bezdomnych 
zwierząt nie jest Wam obojętny. Codziennie uczymy nasze przedszkolaki, 
że warto pomagać. Dziękujemy serdecznie za wszystkie przyniesione dary. 
Wiedzieliśmy, że możemy liczyć na Was liczyć. Szczególne podziękowania 
kierujemy w stronę Pana Pawła, taty Julka z IV grupy, który poświecił 
swój czas i zawiózł zebrane rzeczy do schroniska.

Serdecznie dziękujemy

 


 

Akcja ,,Pomaganie przez ubieranie”
Nasze przedszkole już drugi raz bierze udział w akcji charytatywnej ,,Pomaganie przez ubieranie”. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddają niepotrzebne ubrania. Za każdy kilogram spełniającego kryteria towaru Fundacja Ewy Błaszczyk ,,A kogo ” otrzymuje 2zł.
Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w akcji.
23227056_1521004987959315_1978007083_n


 

JESIENNE PORZĄDKI W OGRODZIE

Uczymy dzieci pomagać innym – wspaniała zabawa przy jesiennych porządkach, a przy tym pomoc dozorcy w sprzątaniu ogrodu.

ZDJĘCIA TU


 ,,KÓŁKA OD PRZEDSZKOLAKA”- czyli spotkanie w ważnej sprawie

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Fundację TPSW (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza). Celem spotkania było przybliżenie dzieciom problemu niepełnosprawności. Poprzez zabawę dzieci zdobywały wiedzę na temat  osób  z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, mowy i  poruszania się. Dzieci zobaczyły także jak zwierzęta wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dzieci mogły samodzielnie przekonać się,  z jakimi trudnościami spotykają się  osoby jeżdżące  na wózkach, niewidomi,  itp.,  próbując wejść rolę osoby niepełnosprawnej.

Przedszkolaki poznały również wyjątkowego psa Spika, który jest psem asystującym, przewodnikiem i terapeutą osób niepełnosprawnych. Pracownicy Fundacji TPSW uświadomili dzieciom, jak ważną rolę odgrywają takie psy, oraz jak trzeba postępować  w stosunku do wszystkich psów. Zajęcia niezwykle zaintrygowały dzieci i dorosłych – duże uznanie z naszej strony dla pracowników fundacji.

ZDJĘCIA TU