,,Mleczne-Stałe-Zdrowe”

Katarzyna Rohoza

20 kwietnia w naszym przedszkolu we wszystkich oddziałach odbyło się spotkanie ze stomatologiem i dietetykiem w ramach Programu Edukacyjno – Profilaktycznego “Mleczne-Stałe-Zdrowe.”. Organizatorem programu jest klinika stomatologiczna Anam, natomiast Patronami Honorowymi są Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rzecznik Praw Dziecka oraz Naczelna Izba Lekarska.
Podczas warsztatu dzieci nie tylko dowiedziały się, iż zęby należy szczotkować dwa razy dziennie, ale także o konieczności stosowania raz dziennie nici dentystycznych oraz o tym jak ważna jest prawidłowa dieta, aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Przedszkolaki miały możliwość przećwiczyć czyszczenie zębów na modelach szczęki oraz sposób stosowania nici dentystycznej. Każdy uczestnik warsztatu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz broszurę z niezbędnymi informacjami jak dbać o zęby.

dav    dav     dav

dav    dav