Nowy ogród przedszkolny

Wanda Koter

Przedszkole pozyskało środki z dzielnicy na zagospodarowanie zielenią części ogrodu. Zostały wykonane nasadzenia roślin. Wydzielono również część obserwacyjno-edukacyjną dla dzieci.

 

 

Mali ogrodnicy

Wanda Koter

W ogrodzie przedszkolnym zostało przygotowane specjalne miejsce do zabawy – kąciki do kopania dla dzieci. Są to skrzynie, w których dzieci będą prowadzić hodowlę roślin, ziół i kwiatów.
Dzieci chętnie udzielają się również przy pracach ogrodowych i pomagają przy grabieniu liści.

 

 

Kąciki przyrody

Wanda Koter

Dyrektor przedszkola ogłosił wielki konkurs dla nauczycieli i rodziców na urządzenie kącików przyrody w salach poszczególnych grup. Grupa, która wykona najpiękniejszy kącik otrzyma nagrodę pieniężną na zakup akcesoriów do kącika przyrody. Konkurs trwa od dnia 9 października 2014 roku do końca listopada. W skład komisji oceniającej wejdą dyrektor, rodzice i nauczyciele. Ważnym elementem urządzenia kącika będzie nasadzenie roślin w różnych ekologicznych pojemnikach, np. w ceramicznych dzbankach do kawy, czajnikach. Warto wykorzystać przedmioty, które są stare, niepotrzebne oraz zalegające w domu.
Nauczyciele i rodzice stworzyli wspólnymi siłami miejsca w salach, w których tętni naturą. Konkurs dobiega już końca, a kąciki przyrody czekają na werdykt juri.

 

 

Jeżyk w naszym ogrodzie

Wanda Koter

Ekipa ogrodnicza, naprawiająca górkę, znalazła w liściach ślicznego jeżyka. Sympatyczny Pan przyniósł dzieciom zwierzątko. Jeżyk trochę bał się dzieci i schował przed nimi pyszczek, ale kiedy odeszły, szybciutko potruchtał w bezpieczne miejsce – gąszcz roślin na skalniaku.