Uczymy dzieci pomagać innym

Katarzyna Rohoza

Akcja ,,Schronisko” !

Kadra pedagogiczna wraz z dziećmi postanowiła pomóc zwierzętom ze Schroniska ,,Na Paluchu”. Okres zimy jest szczególnie trudnym czasem w schronisku, dlatego prosimy o wsparcie oraz cieszymy się, że chętnie przekazują Państwo potrzebne zwierzętom rzeczy. Akcja potrwa do 13 listopada.

Zachęcamy Państwa do pomagania! :)

23192580_1521005044625976_621408419_n        23226710_1521004997959314_1521177431_n.
Drodzy Rodzice, zakończyliśmy zbieranie darów dla zwierzaków ze 
Schroniska “Na Paluchu”. Pokazaliście Państwo, że los bezdomnych 
zwierząt nie jest Wam obojętny. Codziennie uczymy nasze przedszkolaki, 
że warto pomagać. Dziękujemy serdecznie za wszystkie przyniesione dary. 
Wiedzieliśmy, że możemy liczyć na Was liczyć. Szczególne podziękowania 
kierujemy w stronę Pana Pawła, taty Julka z IV grupy, który poświecił 
swój czas i zawiózł zebrane rzeczy do schroniska.

Serdecznie dziękujemy

 


 

Akcja ,,Pomaganie przez ubieranie”
Nasze przedszkole już drugi raz bierze udział w akcji charytatywnej ,,Pomaganie przez ubieranie”. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddają niepotrzebne ubrania. Za każdy kilogram spełniającego kryteria towaru Fundacja Ewy Błaszczyk ,,A kogo ” otrzymuje 2zł.
Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w akcji.
23227056_1521004987959315_1978007083_n


 

JESIENNE PORZĄDKI W OGRODZIE

Uczymy dzieci pomagać innym – wspaniała zabawa przy jesiennych porządkach, a przy tym pomoc dozorcy w sprzątaniu ogrodu.

ZDJĘCIA TU


 ,,KÓŁKA OD PRZEDSZKOLAKA”- czyli spotkanie w ważnej sprawie

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Fundację TPSW (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza). Celem spotkania było przybliżenie dzieciom problemu niepełnosprawności. Poprzez zabawę dzieci zdobywały wiedzę na temat  osób  z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, mowy i  poruszania się. Dzieci zobaczyły także jak zwierzęta wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dzieci mogły samodzielnie przekonać się,  z jakimi trudnościami spotykają się  osoby jeżdżące  na wózkach, niewidomi,  itp.,  próbując wejść rolę osoby niepełnosprawnej.

Przedszkolaki poznały również wyjątkowego psa Spika, który jest psem asystującym, przewodnikiem i terapeutą osób niepełnosprawnych. Pracownicy Fundacji TPSW uświadomili dzieciom, jak ważną rolę odgrywają takie psy, oraz jak trzeba postępować  w stosunku do wszystkich psów. Zajęcia niezwykle zaintrygowały dzieci i dorosłych – duże uznanie z naszej strony dla pracowników fundacji.

ZDJĘCIA TU

 

Twórczy Parasol w naszym przedszkolu :)

Katarzyna Rohoza

MALOWANKI

Nasze Przedszkolaki uwielbiają różne zabawy, w czasie których mogą się pobrudzić :) Ostatnio, najstarsza grupa “Myszki”, miała okazję odkrycia kolejnej techniki plastycznej. Dzieci wzięły pędzle do dłoni i malowały na folii spożywczej. Zabawa była wspaniała, pobudzała wyobraźnię i rozwijała umiejętność pracy w grupie. Prace, które powstały wszystkim bardzo się podobały, chętnie powtórzymy takie “malowanki” w przyszłości :)

DSC_3603     DSC_3605

DSC_3606     DSC_3612

DSC_3613    DSC_3622

DSC_3626      DSC_3631

DSC_3632       DSC_3637

W zdrowym ciele zdrowy duch- propagujemy zdrowy styl życia :)

Katarzyna Rohoza

KLUB POLONIA I SUPER ZABAWA Z PIŁKĄ…

W ramach propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia,  w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z piłki nożnej zorganizowane przez pobliski Klub Sportowy Polonia. Dzieci się świetnie bawiły:).

Zdjęcia tu

—————————————————————————————————————————————————

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY!!!

pampiś

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY” mające na celu wspólne zapobieganie chorobie próchnicowej zębów u naszych przedszkolaków. Projekt trwał od 17.10.2016r. do 31.01.2017r. . Przez okres trwania projektu dzieci codziennie myły zęby, a w nagrodę zbierały w swoich albumikach naklejki z małym Pampisiem. Nauczycielki w grupach przeprowadziły również zajęcia edukacyjne dotyczące prawidłowego mycia zębów oraz zdrowego odżywiania. Na koniec koordynator projektu Katarzyna Rohoza przeprowadziła z każdą grupą zajęcia podsumowujące podczas których dzieci obejrzały film edukacyjny z Pampisiem oraz otrzymały prezenty (szczoteczkę i pastę).

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Patronat Honorowy w kraju nad Projektem „Dzieciństwo bez próchnicy” objęli Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Pierre Fauchard Academy.

 

ms                          swiss

 

Zdjęcia tutaj

 

 

Kultywujemy polskie tradycje

Katarzyna Rohoza

 Tradycje Ludowe – tańce i piosenki w wykonaniu przedszkolaków 

Od kilku lat nasze przedszkolaki biorą udział w Śródmiejskim Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej. Dokładamy starań , aby dzieci zaprezentowały  tańce zgodnie z tradycją i dbałością o stroje. Poznawanie kultury ludowej oraz występy dają dzieciom dużo radości i satysfakcji. W tym roku nasze ,,Biedroneczki” z pomocą p.Edyty i p. Kasi oraz rodziców ,,wytańczyły” i ,,wyśpiewały ” tańcem lubelskim nagrodę główną. Nagrodę główną zdobyły  również wykonana przez dzieci praca plastyczna o tematyce ludowej.

zdjęcia tu

—————————————————————————————————————————————————

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dzieci z grupy III i IV wspólnie z nauczycielkami przygotowały piękną patriotyczną akademię z okazji Święta Niepodległości.

Widzowie : dzieci,nauczyciele, rodzice, dyrektor nie kryli łez wzruszenia.

Jesteśmy dumni, że przedszkolaki potrafią pięknie mówić i śpiewać o swojej ojczyźnie

zdjęcia tu

 

Zapraszamy rodziców do dzielenia się swoja wiedzą i umiejętnościami

Katarzyna Rohoza

Bo ja tańczyć chcę…:)

03 listopada 2015r. „ Biedronki” uczestniczyły w zajęciach gimnastyczno-tanecznych prowadzonych przez Panią Beatę Broniek. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością wykonywały często dość  skomplikowane figury. Wykazywały się dużą pomysłowością w realizacji własnych układów.  Ponieważ zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, przewidujemy  w najbliższym czasie ich kontynuację.

Zdjęcia tu


 

Mali chemicy…:)

4 listopada 2015r. dzieci z grupy IV,  uczestniczyły w zajęciach badawczych prowadzonych przez Panią Joannę Kurowską.  Wykonywały  eksperymenty oraz  oglądały bardzo ciekawą  prezentację multimedialną. Dowiedziały się między innymi , co to jest ekosystem (mikroorganizmów, arktyczny, pustynny, leśny) oraz jakie są jego elementy (biotop, biocenoza).  Dzieci  miały okazje przekonać się jak za pomocą drożdży, cukru i wody napompować balon.  Na zakończenie zajęć,  każda z Biedronek przygotowała swoja fasolkę     ( na gazie zwilżonej wodą) celem obserwowania procesu jej wzrostu. Bardzo dziękujemy Pani Asi za wiedzę przekazaną w tak ciekawy sposób. Warto dodać, że było to kolejne z zajęć realizowanych w cyklu rocznym.

zdjęcia tu

UNICEF – III Edycja akcji “Wszystkie kolory świata”

Katarzyna Rohoza

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Nie. Ale każdy z nas może!

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w III edycji akcji UNICEF “wszystkie kolory świata”, która ma na celu pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Prowadzimy dla dzieci zajęcia edukacyjne na temat trudnej sytuacji dzieci w Afryce. W ramach projektu dzieci i rodzice przygotują własnoręcznie uszyte lalki.
Najpiękniejsza lalka wybrana przez uczestników projektu zostanie zgłoszona do konkursu na najpiękniejszą spośród wszystkich zgłoszonych przez placówki oświatowe. Zorganizowana zostanie również zbiórka pieniędzy. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione szczepionki (koszt jednej szczepionki wynosi 10 zł). Pozwolą one uratować życie dzieci.

Więcej informacji na stronie UNICEF.

Psia Gwiazdka

Katarzyna Rohoza

Nauczyciele przedszkola wspólnie z rodzicami i dziećmi wspierają akcje charytatywne. W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w zbiórce żywności i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska “Na Paluchu” w ramach akcji “Psia Gwiazdka”.

 

 

Przyrodnicze azyle w miejskich przedszkolach

Wanda Koter

Przedszkole realizuje projekt „Przyrodnicze azyle w miejskich przedszkolach”, współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zadaniem projektu jest pomoc w tworzeniu z dziećmi naturalnych, tętniących życiem ogrodów przedszkola. Ze strony organizatora projektu, firmy: Dziecięca Akademia Przyrody „Kumak”, otrzymaliśmy drobne wsparcie rzeczowe (pakiet startowy: nasiona, narzędzie ogrodnicze, zbiornik na deszczówkę, zeszyty małego obserwatora dla 50 dzieci) oraz projekt części ogrodu opracowany przez architekta zieleni.

 

Czytaj więcej…
Strona główna projektu