Historia

Przedszkole powstało w 1960 roku. Od początku istnienia było miejscem przyjaznym dzieciom i sprzyjającym doskonaleniu nauczycieli. W starych kronikach przedszkola znajdują się informacje na temat różnorodnych przedsięwzięć realizowanych w przedszkolu, współpracy z zagranicznymi placówkami i uczelniami oraz instytucjami w odległych regionach kraju. Ogromne znaczenie w tworzeniu klimatu przedszkola mieli rodzice, a ściślej Komitet Rodzicielski, który, z typowym dla tamtych czasów oddaniem, uczestniczył w życiu przedszkola. Po gruntownym remoncie w 2012 roku, w budynku zainstalowano: nowoczesny system pobierania opłaty godzinowej, intuicyjne domofony i wideofony oraz szybki, bezprzewodowy Internet. Dodatkowo obiekt znajduje się pod ciągłym nadzorem kamer. W grudniu 2017 roku został oddany do użytku nowy plac zabaw.