Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Od dyrektora

Przedszkole nr 11 rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1960 roku. Od początku istnienia było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy.

Dziś nasze przedszkole kontynuuje tradycję otwartości na potrzeby małego dziecka, wspierania go, rozwijania umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas zabawy i radości.

dyrektor Wanda Koter

Przedszkole jest położone na starym Muranowie, w sąsiedztwie Parku Krasińskich. Posiada duży ogród z placem zabaw dla dzieci, wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabaw, dający możliwość organizowania różnych zajęć na powietrzu. W przedszkolu mieszczą się 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6-u lat. Każdy oddział liczy 25 dzieci.

Sale dziecięce wyposażone są w estetyczne i funkcjonalne meble spełniające standardy przyjęte dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci.

Przedszkole posiada miejsce do ćwiczeń gimnastycznych, gabinet Integracji Sensorycznej, gabinet logopedy. Przedszkole przygotowuje trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Między posiłkami dzieci dostają surowe warzywa i owoce, a także różnorodne napoje: soki, miętę, herbatę.

Dzieci ze wszystkich grup mają stały dostęp do wody źródlanej. Uwzględniane są również, w miarę możliwości, diety pokarmowe. Pracownicy przedszkola otaczają dzieci serdecznością i szacunkiem.

Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci.Dzieci najmłodsze leżakują w ciągu dnia, pozostałe dzieci odpoczywają słuchając literatury dziecięcej, muzyki relaksującej. Co roku organizujemy imprezę sportowo-edukacyjną dla przedszkolaków z Muranowa ("Muranowski Turniej Zdrowia Przedszkolaków").

Corocznie, najstarsze dzieci biorą udział w festiwalu teatralnym "Lalka i ja", "Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej","Przedszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej". Przygotowujemy dzieci do udziału w imprezach i konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli. Wszystkie nauczycielki ukończyły studia wyższe i posiadają kwalifikacje do pracy z dziećmi przedszkolnymi. W procesie edukacji, wychowania i opieki tworzą dla dzieci przyjazną przestrzeń do kształtowania umiejętności sprawnego poruszania się w świecie informacji, rozumienia otaczającego świata i przygotowania do życia w przyszłości.

Bliska jest nam edukacja dla zrównoważonego rozwoju rozwijająca krytyczne i twórcze myślenie u dzieci, wzmacniająca ich poczucie wartości, które jest niezbędne aby kształtować u dzieci postawę odpowiedzialności za świat i innych ludzi.

Naszym wychowankom oferujemy udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych z rytmiki. Rodzice naszych wychowanków włączają się w życie przedszkola. Jesteśmy otwarci na ich potrzeby, są dla nas partnerami.