KLAUZULA INFORMACYJNA

Od dyrektora

Przedszkole nr 11 rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1960 roku. Od początku istnienia było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy.

Dziś nasze przedszkole kontynuuje tradycję otwartości na potrzeby małego dziecka, wspierania go, rozwijania umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas zabawy i radości.

dyrektor Wanda Koter

Przedszkole jest położone na starym Muranowie, w sąsiedztwie Parku Krasińskich. Posiada duży ogród z placem zabaw dla dzieci, wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabaw, dający możliwość organizowania różnych zajęć na powietrzu. W przedszkolu mieszczą się 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6-u lat. Każdy oddział liczy 25 dzieci.

Sale dziecięce wyposażone są w estetyczne i funkcjonalne meble spełniające standardy przyjęte dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci.

Przedszkole posiada miejsce do ćwiczeń gimnastycznych, gabinet Integracji Sensorycznej, gabinet logopedy. Przedszkole przygotowuje trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Między posiłkami dzieci dostają surowe warzywa i owoce, a także różnorodne napoje: soki, miętę, herbatę.

Dzieci ze wszystkich grup mają stały dostęp do wody źródlanej. Uwzględniane są również, w miarę możliwości, diety pokarmowe. Pracownicy przedszkola otaczają dzieci serdecznością i szacunkiem.

Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci.Dzieci najmłodsze leżakują w ciągu dnia, pozostałe dzieci odpoczywają słuchając literatury dziecięcej, muzyki relaksującej. Co roku organizujemy imprezę sportowo-edukacyjną dla przedszkolaków z Muranowa ("Muranowski Turniej Zdrowia Przedszkolaków").

Corocznie, najstarsze dzieci biorą udział w festiwalu teatralnym "Lalka i ja", "Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej","Przedszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej". Przygotowujemy dzieci do udziału w imprezach i konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli. Wszystkie nauczycielki ukończyły studia wyższe i posiadają kwalifikacje do pracy z dziećmi przedszkolnymi. W procesie edukacji, wychowania i opieki tworzą dla dzieci przyjazną przestrzeń do kształtowania umiejętności sprawnego poruszania się w świecie informacji, rozumienia otaczającego świata i przygotowania do życia w przyszłości.

Bliska jest nam edukacja dla zrównoważonego rozwoju rozwijająca krytyczne i twórcze myślenie u dzieci, wzmacniająca ich poczucie wartości, które jest niezbędne aby kształtować u dzieci postawę odpowiedzialności za świat i innych ludzi.

Naszym wychowankom oferujemy udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych: rytmika i gimnastyka korekcyjna. Rodzice naszych wychowanków włączają się w życie przedszkola. Jesteśmy otwarci na ich potrzeby, są dla nas partnerami.