Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Od dyrektora

Przedszkole nr 11 rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1960 roku. Od początku istnienia było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy.

Dziś nasze przedszkole kontynuuje tradycję otwartości na potrzeby małego dziecka, wspierania go, rozwijania umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas zabawy i radości.

dyrektor Wanda Koter


Przedszkole jest położone na starym Muranowie, w sąsiedztwie Parku Krasińskich. Posiada duży ogród z placem zabaw dla dzieci, wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabaw, dający możliwość organizowania różnych zajęć na powietrzu. W przedszkolu mieszczą się 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6-u lat. Każdy oddział liczy 25 dzieci.

Sale dziecięce wyposażone są w estetyczne i funkcjonalne meble spełniające standardy przyjęte dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci.

Przedszkole posiada miejsce do ćwiczeń gimnastycznych, gabinet Integracji Sensorycznej, gabinet logopedy. Przedszkole przygotowuje trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Między posiłkami dzieci dostają surowe warzywa i owoce, a także różnorodne napoje: soki, miętę, herbatę.

Dzieci ze wszystkich grup mają stały dostęp do wody źródlanej. Uwzględniane są również, w miarę możliwości, diety pokarmowe. Pracownicy przedszkola otaczają dzieci serdecznością i szacunkiem.

Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci.Dzieci najmłodsze leżakują w ciągu dnia, pozostałe dzieci odpoczywają słuchając literatury dziecięcej, muzyki relaksującej. Co roku organizujemy imprezę sportowo-edukacyjną dla przedszkolaków z Muranowa ("Muranowski Turniej Zdrowia Przedszkolaków").

Corocznie, najstarsze dzieci biorą udział w festiwalu teatralnym "Lalka i ja", "Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej","Przedszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej". Przygotowujemy dzieci do udziału w imprezach i konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli. Wszystkie nauczycielki ukończyły studia wyższe i posiadają kwalifikacje do pracy z dziećmi przedszkolnymi. W procesie edukacji, wychowania i opieki tworzą dla dzieci przyjazną przestrzeń do kształtowania umiejętności sprawnego poruszania się w świecie informacji, rozumienia otaczającego świata i przygotowania do życia w przyszłości.

Bliska jest nam edukacja dla zrównoważonego rozwoju rozwijająca krytyczne i twórcze myślenie u dzieci, wzmacniająca ich poczucie wartości, które jest niezbędne aby kształtować u dzieci postawę odpowiedzialności za świat i innych ludzi.

Naszym wychowankom oferujemy udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych z rytmiki. Rodzice naszych wychowanków włączają się w życie przedszkola. Jesteśmy otwarci na ich potrzeby, są dla nas partnerami.