Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

7.00 - 8.15

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Własna aktywność dzieci. Zajęcia i zabawy wspierające rozwój dziecka, zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwość i potrzeb dzieci.

8.15 - 8.30

Zajęcia porządkowe, zabawy ruchowe, muzyczne  ćwiczenia poranne. Rozwijanie umiejętności manualnych. Swobodne zabawy dzieci. Czynności higieniczne i samoobsługowe.

8.30 - 9.00

Śniadanie  - kształtowanie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłku.

9.00 - 10.30

Tworzenie sytuacji edukacyjnych w ramach realizacji zadań dydaktyczno - wychowawczych w grupach i małych zespołach. Zabawy ogólnorozwojowe.  Rozwijanie twórczej aktywności dzieci. Swobodne zabawy dzieci.

10.30 - 11.45

Spacery, gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub w sali, zabawy ruchowe. Inspirowanie aktywnej postawy dzieci wobec środowiska w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Obserwowanie, odkrywanie, eksperymentowanie, badanie zjawisk przyrody.

11.45 - 12.00

Zajęcia porządkowe, czynności higieniczne, przygotowywanie do obiadu.

12.00-12.30

Obiad - kształtowanie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłku.

12.30 - 14.30

Odpoczynek (w młodszych grupach leżakowanie). Zajęcia i zabawy wyciszające, ćwiczenia relaksacyjne ( w starszych grupach). Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, utrwalanie poznanych wierszy, piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy swobodne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym (starsze dzieci).

13.00 - 16.00

Organizowanie zajęć dodatkowych zgodnych z zainteresowaniami dzieci.  Ćwiczenia indywidualne i grupowe z dziećmi dostosowane do możliwość i potrzeb dzieci. Zabawy swobodne dzieci. Czynności higieniczne.

14.30 - 15.00

Podwieczorek - kształtowanie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłku.

16.00 - 17.30

Zabawy swobodne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Czynności porządkowe. Rozchodzenie się dzieci.