Język angielski

Zajęcia w języku angielskim odbywają się w każdej grupie wiekowej dwa razy w tygodniu w 15 minutowych blokach zabawowych w grupach 3-4 latków i 25 minutowych blokach w grupie 5-latków, podczas których nasi mali podopieczni grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają, oglądają egzotyczne zabawki lub rozmawiają na przedstawione im tematy.
Zajęcia te są nieodpłatne!

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem różnych pomocy: plansz tematycznych, słowników obrazkowych, środków Audio, Video oraz podręczników.
Powszechnie znana jest opinia, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtworzenia poznawanych obcojęzycznych słów. Nauka wtedy odbywa się zupełnie naturalnie i w związku z tym istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzi mgr Natalia Siernicka posiadająca kwalifikacje do prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Harmonogram zajęć języka angielskiego

Środa Czwartek