Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wyjazd do Włoch

Lucignano

W dniach 16 – 20 maja 2022 roku nauczycielki Aneta Grusznic i Halina Zyśk gościły w placówkach Istituto Comprensivo Lucignano we Włoszech, gdzie wzięły udział w obserwacji zajęć (job-shadowing), w ramach projektu POWER „Inni, ale tacy sami - Different but the same”.

Podczas pobytu nauczycielki obserwowały zajęcia w grupach przedszkolnych, w trzech placówkach. Miały okazję poznać różne metody i techniki pracy z dziećmi, jak również system i organizację pracy w poszczególnych przedszkolach. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych i muzycznych oraz o tematyce ekologicznej.

Podczas wspomnianych zajęć mogły zaobserwować metodykę  pracy w grupie  dzieci różnych narodowości oraz sposoby włączania dzieci obcojęzycznych do grup z językiem włoskim,  tworzenie dobrych warunków do pokonywania  bariery językowej. Zaobserwowały również, jak w ciekawy i prosty sposób wykorzystać muzykę podczas zajęć plastycznych integrujących środowisko małych dzieci.

Kadra przedszkoli przywitała nasze nauczycielki z wielką serdecznością, a dzieci wykonały i wręczyły piękne powitalne prace i rysunki.

Organizatorzy przygotowali także, w ramach poznania regionu i jego kultury, wycieczki z przewodnikiem do pobliskich miast:  Sieny i Florencji, gdzie nauczycielki podziwiały imponującą architekturę, poznały tradycję i zwyczaje regionu Toskania.

W czasie wolnym, spacerowały po uroczym miasteczku Lucignano i napawały się przepięknymi widokami Toskani.

Wyjazd był niesamowitą inspiracją do pracy z dziećmi i możliwością szlifowania języka angielskiego, a także doskonałą okazją do poznania i nauczenia się podstawowych zwrotów w języku włoskim.

Dzięki projektowi nauczycielki wzbogaciły warsztat pracy oraz podniosły kompetencje językowe.