Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wyjazd do Włoch

Lucignano

W dniach 16 – 20 maja 2022 roku nauczycielki Aneta Grusznic i Halina Zyśk gościły w placówkach Istituto Comprensivo Lucignano we Włoszech, gdzie wzięły udział w obserwacji zajęć (job-shadowing), w ramach projektu POWER „Inni, ale tacy sami - Different but the same”.

Podczas pobytu nauczycielki obserwowały zajęcia w grupach przedszkolnych, w trzech placówkach. Miały okazję poznać różne metody i techniki pracy z dziećmi, jak również system i organizację pracy w poszczególnych przedszkolach. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych i muzycznych oraz o tematyce ekologicznej.

Podczas wspomnianych zajęć mogły zaobserwować metodykę  pracy w grupie  dzieci różnych narodowości oraz sposoby włączania dzieci obcojęzycznych do grup z językiem włoskim,  tworzenie dobrych warunków do pokonywania  bariery językowej. Zaobserwowały również, jak w ciekawy i prosty sposób wykorzystać muzykę podczas zajęć plastycznych integrujących środowisko małych dzieci.

Kadra przedszkoli przywitała nasze nauczycielki z wielką serdecznością, a dzieci wykonały i wręczyły piękne powitalne prace i rysunki.

Organizatorzy przygotowali także, w ramach poznania regionu i jego kultury, wycieczki z przewodnikiem do pobliskich miast:  Sieny i Florencji, gdzie nauczycielki podziwiały imponującą architekturę, poznały tradycję i zwyczaje regionu Toskania.

W czasie wolnym, spacerowały po uroczym miasteczku Lucignano i napawały się przepięknymi widokami Toskani.

Wyjazd był niesamowitą inspiracją do pracy z dziećmi i możliwością szlifowania języka angielskiego, a także doskonałą okazją do poznania i nauczenia się podstawowych zwrotów w języku włoskim.

Dzięki projektowi nauczycielki wzbogaciły warsztat pracy oraz podniosły kompetencje językowe.