Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Program edukacji teatralnej dla przedszkolaków

Program Edukacji Teatralne w Przedszkolu nr 11

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo aktywne i chłonne nowych wrażeń. Cechuje je naturalna potrzeba ekspresyjnego wyrażania swoich uczuć oraz przeżyć. W zabawach rzeczywistość przeplata się z fantazją.

Zabawa w teatr jest jednym z naturalnych sposobów wychowywania dzieci. W teatralnych doświadczeniach, kształtują się głębokie przeżycia artystyczne które w bardzo dużym stopniu wpływają na ich harmonijny rozwój., w której różne rodzaje ekspresji znajdują swój najpełniejszy wyraz.

Gra aktorska jest wyjątkową okazją do osiągnięcia sukcesu przez każde dziecko, co jest bardzo ważne w pierwszym etapie kształcenia. Stymuluje bowiem „młodego aktora” do większego wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje również poczucie własnej wartości, godności i nadaje sens twórczej aktywności zarówno dziecka, jak i nauczyciela.

Założenia Programowe

Program edukacji teatralnej powstał z myślą o potrzebach Przedszkola Nr 11 w Warszawie. Stanowi on uzupełnienie zadań edukacyjnych i wychowawczych określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego poprzez wprowadzanie różnorodnych form aktywności twórczej.

Program nie odnosi się do konkretnej grupy wiekowej. Jego realizacja zależy głównie od postawy i zainteresowań nauczyciela, który spośród wielu treści zawartych w programie wybierze najbardziej odpowiednie dla swoich wychowanków, uwzględniając przy tym ich osobiste zainteresowania.

Program teatralny realizowany jest w oddziale IV ( dzieci 5-6 letnie) od 1 września 2018r. do 30 czerwca 2019r.